1. Regióny a strediská Malajzie

Hlavné turistické lokality sú sústredené v centrálnom regióne, najlacnejších hoteloch  – v pestrej čínskej štvrti, najväčších nákupných centrách – v Zlatom trojuholníku.
Johor Bahru , hlavné mesto štátu Johor, sa častejšie používa ako východisko pre strediská na východnom pobreží, ale márne. Existujú vynikajúce hotely , pôsobivé nákupné a zábavné komplexy a exkurzie.

platnáž

Jeden z najobľúbenejších letovísk – súostrovie Langkawi : pláže sú učebnicové, čisté a snehovo biele, ľudia sú priateľskí, jednoducho neexistuje verejná doprava. V meste Kuah sa nachádza niekoľko obchodov a reštaurácií, v Chenang  – najväčšie akvárium v krajine a v jaskyni Gua-Cherita – tajomné staroveké nápisy. Medúzy sa nachádzajú pozdĺž pobrežia Penangu, takže je príjemnejšie plávať v neďalekých neobydlených ostrovoch.

Tiny Sipadan  je rajom potápačov a fanúšikov nedotknutej prírody: ostrov je domovom vzácnych korytnačiek, tisícov rýb, vtákov a koralov. Borneo má veľa tvárí: mrakodrapy Kota Kinabalu spolu s nádhernými národnými parkami a domorodými dedinami. Kelantan je známy pre remeslá, Labuan pre  veľkolepé vraky, Tioman pre  útesy, ktoré priťahujú horolezcov.

lumpur

  1. Malajzijské podnebie

Podnebie je horúce a vlhké, bez takmer žiadnych sezónnych zmien. Najlepšia doba je od novembra do januára, keď teplomer klesne na + 26 ° C. Maximálna teplota v lete je +33 ° C a je značne tolerovaná vysokou vlhkosťou. Najchladnejším terénom v Malajzii je Mount Kinabalu a jeho okolie: niekedy teplomer zobrazuje iba +10 ° C. Ťažké, ale krátke dažde sú po celý rok. Na západnom pobreží krajiny (ostrovy Langkawi, Penang, Pangkor) sú dažďové obdobia od apríla do mája a od októbra do decembra, ale sú krátkodobé, takže prázdninová sezóna trvá celý rok.
Starší ľudia, najmä tí, ktorí majú problémy so srdcom, by nemali chodiť do Malajzie: kvôli veľmi teplému a vlhkému podnebiu sa môžu cítiť nepríjemne.